Projekt dofinansowany z Unii Europejskiej

W marcu 2018r w Gminie Wyry rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Matematyka, chemia i fizyka – program zajęć pozalekcyjnych rozwijających umiejętności i zainteresowania uczniów Szkół w Gminie Wyry”.  Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z Wyr i Gostyni. Projekt ma na celu doskonalenie, rozwijanie wiedzy i umiejętności wśród 147 uczniów z zakresu matematyki, a także objęcie 46 uczniów Szkoły Podstawowej w Gostyni kompleksowym programem edukacyjnym z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Celem jest również popularyzacja nauki na kierunkach ścisłych i technicznych, zwłaszcza wśród dziewcząt. W ramach zadania szkoły zostaną wyposażone w pomoce dydaktyczne, a także monitory interaktywne, tablice interaktywne, tablety z niezbędnym oprogramowaniem.

Wartość projektu wynosi 296 671,88 zł z czego dofinansowanie jest równe 267 004,69 zł.

Projekt realizowany będzie w okresie 01.03.2018 do 30.06.2019r.

Projekt „Matematyka, chemia i fizyka  - program zajęć pozalekcyjnych rozwijających umiejętności
          i zainteresowania uczniów Szkół w Gminie Wyry realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZAJĘCIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939 W GOSTYNI

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I – V uczestniczą w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z zakresu matematyki. Zajęcia mają charakter rozwijający lub uzupełniający: jedna grupa uczniów rozwija zainteresowania i zdolności matematyczne, zaś dwie grupy wyrównują wiedzę i umiejętności matematyczne. Zajęcia prowadzone są metodą warsztatową, przy wykorzystaniu atrakcyjnych dla uczniów materiałów dydaktycznych i nowoczesnego sprzętu TIK (np. tablicy interaktywnej, tabletów).
          Uczniowie starszych klas (VII - VIII oraz III gimnazjum) zostali objęci kompleksowym programem zajęć przyrodniczych. Młodzież, w zależności od potrzeb i zainteresowań,  rozwija zdolności z chemii i fizyki lub wyrównuje wiedzę z tych przedmiotów. Na potrzeby realizacji projektu w szkole powstało laboratorium chemiczno-fizyczne. Ponadto uczniowie mają możliwość udziału w zajęciach warsztatowych w laboratorium chemicznym i pracowni fizycznej, które mieszczą się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W PROJEKCIE